Beyaz Eşya Kaplama Folyosu Nedir?
Mart 14, 2018
Duvar Stickerları Nedir?
Mart 14, 2018

Kapıda Ödeme e-ticaret üzerinden alışveriş yapan müşterilerin kargo firması çalışanından ürünü alırken kredi kartı veya nakit ile alışveriş yapmasına denir.

Online Sipariş Ver, Kapıda Öde!

Kapıda Ödeme web sitesi üzerinde alışveriş yaparken kredi kartı bilgilerini vermek istemeyen, kredi kartı kullanmayan müşteriler için ideal bir ödeme şeklidir. Banka hesabı bulunmayan veya havale- eft ile uğraşmak istemeyen müşterilerin tercih ettiği bir ödeme şekli olan kapıda ödeme seçeneği artık sıkça kullanılan bir ödeme şekline dönüşmüştür.

Ödemeler genel olarak nakit ile yapılmakla beraber kapıda kredi kartı ile de ödeme seçeneği sunan e-ticaret siteleri bulunmaktadır. Alıcılar için kapıda ödeme seçenekleri avantajlı bir ödeme seçeneğidir.

Kredi kartı bilgilerini internette paylaşmaktan çekinen veya güven sorunu yaşayan tüketiciler için kapıda kargo firmasına ödeme yapıldıktan sonra ürün alınabilmektedir.

Kapıda Ödemede Kargo Ücretlendirmesi

Kapıda ödeme işlemlerinde kargo firmasının e-ticaret yaptığı firmayla anlaşmalı olarak komisyon almasını doğurur.

Web sitesi üzerinden x tl kargo fiyatı verirken kapıda ödeme ile x tl artı komisyon ücreti alınır. Bu komisyonlar bazı şirketlerde alıcı öderken bazen de firma kendisi ürün üzerinden fiyata ekleme yaparak şirket tarafından karşılanabilir. Bazen kargonun boyutuna ağırlığına göre de değişebilir.

Kapıda ödeme teslimat süresi, alışveriş yaptığınız e-ticaret sitesinin diğer kargo çeşitleriyle aynıdır. Herhangi bir erken gönderim veya geç gönderim olmamaktadır.

Teslimat süresi yazılan ve söylenen tarihler arasında gerçekleşir gerçekleşmeyen ürünlerde veya durumlarda alışveriş yaptığınız siteyle iletişime geçiniz.

Alıcıya Ulaşılmadığı Zamanlarda Ne 0lur?

Alıcı evde bulunmadığı durumlarda müşterinin adresine yakın olan şubeye ürün tekrar gider ve tekrar dağıtıma çıkabilir. Tekrar dağıtım yapmayan kargo firmaları birkaç gün şube içinde bekleterek müşterinin gelip almasını bekleyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir