Duvar Dekorasyonuna Farklı Bir Boyut Getirin
Nisan 1, 2018
Uygun Fiyata Çocuk Odası Nasıl Hazırlanır?
Nisan 9, 2018

Baby  Shower partisi hamileliğinin son aylarında olan anne adayının yakın arkadaşları, eşi veya ailesi tarafından yapılan motive edici bir parti türüdür. Eşinizin, sevdikleriniz, dostlarınız,  arkadaşlarınızın toplandığı eğlenceli ve renkli bir parti desek yerinde bir tabir olmuş olacaktır.

Baby Shower Nedir , Neden Yapılmalıdır?

Bebek partisi, ev ortamında yapılabileceği gibi ekstra bir mekanda da dizayn edilebilir. Partiye katılacak kişi sayısından ikram edilecek gıdalara, süslemelerden hediye seçeneklerine kadar pek çok konu patiden önce çözüme kavuşturulmalıdır. Parti düzenlenmeden önce bebek davetiyesi hazırlanır ve eşe dosta dağıtılır. Davete gelen konuklar için çikolatalar, kurabiyeler, hamur işleri, türlü yiyecekler ve içecekler hazırlanır.

Baby Shower Partisini Nerede Yapmalıyım?

Öncelikle baby shower mekân önerileri konusunda kafanızdaki karışıklığı giderelim. Baby Shower Partileri evde mi olmalı dışarıda mı? Hayal ettiğiniz Baby Shower partisi için seçim sizindir. Organizasyon firması ile birlikte kafede gerçekleştirebileceğiniz gibi evinizde de bütçenize göre düzenleyebilirsiniz. Eğer dışarıda gerçekleştirmek istiyorsanız konseptinize uygun mekanları tercih etmenizde fayda vardır.

Bütçeniz kısıtlıysa partinizi, evde kendiniz oluşturacağınız süslemelerle de gerçekleştirebilirsiniz. Salonunuzda, balkonunuzda veya uygun ise bahçenizde harika bir ortam oluşturabilirsiniz.

Parti Mekânını Rengârenk ve Tarzınıza Göre Düzenleyin!

Yiyecek ve içeceklerin üzerine istenilirse etiketler ile annenin ve bebeğin adı yazılır. Hazırlanan ve ikram edilecek yiyeceklerin içeceklerin üzerine bu etiketler yapıştırılarak konsepte uygun ve şık bir sunum yapılabilir. Mekân süslemesinde, bebeğin cinsiyetine göre renkler kullanabilirsiniz. Olmazsa olmaz olarak nitelendirilen süslemeler arasında ise bebeğin isminin yazdığı pankart, balonlar, özel hazırlanmış karton servis tabaklar-bardaklar, hediyelerin bırakılacağı konsepte uygun renkte hazırlanmış bir masa gibi detayları sıralayabiliriz.

Konuklarınızın fotoğraf çekilebileceği, çerçeveler ve konuşma baloncukları hazırlayarak partinize eğlence katabilirsiniz. Bütçenize göre magnet, çikolata sargısı, kitap ayracı, kupa bardak hazırlanarak gelen misafirlere hediye edebilirsiniz. Masa da bardakların üzerinde anne ve bebeğin ikonik şekilleri adları bulunması gayet uygun olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir