Uygun Fiyata Bebek Odası Nasıl Hazırlanır?
Temmuz 24, 2018

Sticker Hakkında En Çok Sorulan Sorular

Duvar stickerları hakkında en çok sorular soruları bir araya getirdik. “Duvarın türü nasıl olmalıdır?”, “Nasıl uygulama yapılır?”, “Kullanılan malzeme nedir?”

Duvar Etiketlerini Nasıl Duvarlara Yapıştırılmalıdır?

Duvar etiketi bir diğer adı ise duvar stickerı uygulama yer düz ve pürüzsüz olmalıdır. Duvar sticker’ının yapıştırılacağı duvar mutlaka tamamen kuru olmalıdır, Badanalı veya boyalı duvarlara direk yapışabilir.

Duvar stickerını yaratıcılığınıza göre ahşap dolap üzerine, fayans üzerine, kapılara ve daha nice alanlara yapıştırabilirsiniz. Ayrıca duvar yüzeyi pürüzlü ise sticker’ın duvara tamamen yapışması imkânsızdır. Dolayısı ile öncelikle duvarınızın tamamen kuru ve pürüzsüz bir yapıya sahip olduğundan emin olun.

Duvar Stickerı Yapıştırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

 • Uygulama Yapacağınız yüzeyi önceden işaretleyin.
 • Masa üzerinde arka yüzeyine plastik bir kartla (kredi kartı-banka kartı gibi) bastırarak geçin.
 • Şeffaf tarafta kalacak şekilde dikkatlice bir kısmını ayırın. Ayırdığınız kısmı işaretlediğiniz yere gelecek şekilde yapıştırın.
 • Beyaz kâğıdı yavaş yavaş aşağıya doğru çekin. Plastik kartla yapışmasını istediğiniz bölümün üzerinden bastırarak geçin.
 • Bu işlemi yaparken hava kabarcığı kalmamasına özen gösterin. Ürünün tamamına bu işlemi uygulayın.
 • Şeffaf transfer kâğıdını köşesinden tutarak yavaşça çekin.
 • Şeffaf transferin tamamını üründen ayırın.
 • Youtube Kanalımızdan uygulama videomuzu izleyebilirsiniz.

Duvar Etiketi Malzemesi Hangi Malzemeden Oluşur?

Duvar etiketi (sticker) vinil denilen malzemeden üretilmiş bir üründür. Vinil, plastik alaşımlı, kendinden yapışkanlı dayanıklı bir malzemedir. Duvar düzensizliklerine uyum sağlayabilen yumuşak ve gerilmeyen yapısı sayesinde estetik bir görüntü oluşturur.

Duvar Stickerı Nasıl Temizlenir?

Ürün kuru ya da hafif ıslak bir bezle kolayca silinerek tozu alınabilir. Çok fazla ovalama yapılmaması tavsiye edilir. Ürün su ile kesinlikle temas ettirilmemelidir. Temizlik için herhangi bir kimyasal madde, yüzey temizleyici kullanılmaması gerekir zira ürünün yüzeyinde aşınmaya neden olabilir.

Duvar Stickerı Nasıl Duvardan Çıkarılır?

Duvar etiketi çoğu kez yapıştırıldıktan sonra yanlış duvardan ayırma ile duvar boyasını söker. Evin duvarlarına zarar verilmeden veya uygulama alanına zarar verilmeden uygulaması şu şeklide yapılır; Kurutma makinasının sıcak üfleyen havası ile sticker üzerine hava verilir. Sticker yumuşadıktan sonra yavaşça duvardan ayrılır. Birçok farklı teknikleri insanlar arasında denense de tavsiyemiz bu şekilde yapılmasıdır.

Beyaz Eşya Sticker Nasıl Yapıştırılır?
 • Öncelikle bulaşık makinesi ve buzdolabı kaplama uygulamalarında beyaz eşya yüzeyde herhangi bir çıkıntı varsa bunları temizlenmesi gerekir.
 • Beyaz eşya üzerinde var olan girinti,çıkıntı ve kirler var ise temiz bir bez yardımıyla yok edilmelidir. Temizlenmeyen bu izler daha sonrasında kabarcık oluşturabilme ihtimali vardır.
 • Bu temizliğin sebebi kirli yüzeylerde oluşabilecek hava kabarcıkları ve bu yüzeylere kaplamanın tam olarak yapışmama riskidir.
 • Herhangi bir camsil yardımı ve su ile folyonun arka kısmını tamamen ıslatarak beyaz eşya üzerinde konumlandırarak kuru bir bez ile suyunu alınır.
 • Kredi kartı ile yapıştırdığınız beyaz eşya stickerını kredi kartı ile boşluk kalmayacak şeklide havasını alınız.
 • Tam olarak suyunu aldığınızdan ve hiç boşluk kalmadan yappıştırma işlemini gerçekleştirdikten sonra artık beyaz eşya stickerınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.
 • Youtube Kanalımızda Buzdolabı Stickerı Nasıl Kaplanır videomuzu izleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir